Jak se vyhnout bolavým kolenům?

jak na bolavá kolena

Jak se vyhnout bolavým kolenům?

Pokud provádíte intenzivně jakýkoli sport, s bolestí a úrazy jste se určitě setkali. Bolest v kloubu je na rozdíl od té přirozené svalové bolesti varovný signál, že jste překročili hranici, kde si již poškozujete dalším sportovním úsilím zdraví.

Nejčastěji postiženým kloubem je kolenní kloub, který se pyšní tím, že je největším, ale zároveň také nejvíce namáhaným kloubem těla. Jeho funkčnost je zajištěna menisky, postranními a křížovými vazy, upínacími šlachami a svalstvem nohou. K jeho bezproblémovému fungování však přispívá také postavení nohy, pánve a držení celého těla.

S přibývajícím věkem již nemusí koleno nějakou z odchylek dobře snášet a bolest se objeví například i při tak nevinném pohybu jako je běžná chůze. Vždy je dobré zapátrat po příčině vzniku našeho trápení. Kromě přetěžování při sportu může jít také o přetížení způsobené dlouhým sezením a nedostatečně posílenými stehenními a lýtkovými svaly. Ale také nevhodnou obuví, nepřesně vedeným pohybem při cvičení, nadváhou, chybějícím strečinkem a nedostatkem relaxace.

Mají své opodstatnění potravinové doplňky? Podle slov odborníků můžete zkusit přibližně dvakrát do roka 6-8 týdenní želatinovou kůru. Také má svůj smysl poopravit jídelníček. Ryby, celozrnné potraviny, ovoce a zelenina jsou zdrojem antioxidantů a aminokyselin, které mají na kloubní systém a celkovou regeneraci těla blahodárný vliv.

Mohlo by vás zajímat

Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0